Облагане на закъсняло обезщетение по чл 220 от КТ
Създадена от питащ на 10 декември 2019
Започни с:    Първите | Последните
Отговор
5
Питащ,
|
нерегистриран
11 декември 2019, 10:48
2
0
И на Вас весели празници.
И дано го получите това обезщетение.
4
питащ
|
нерегистриран
10 декември 2019, 21:14
1
0
Благодаря.
Весели празници!
3
съдия
|
нерегистриран
10 декември 2019, 19:31
1
0
Точно така, през 2021 г. Но ще го декларирате само ако сте задължен да подадете декларация на друго основание - за доходи извън трудово или служебно правоотношение (наеми, хонорари по гр. договори, доходи от авторски права и др.) Ако за 2020 г. не получите никакви доходи извън трудово или служебно правоотношение, подлежащи на деклариране, няма да декларирате и обезщетението по чл.220 КТ.
2
питащ
|
нерегистриран
10 декември 2019, 15:05
1
0
Благодаря.
С цел още по-голяма яснота-ако обезщетението е дължимо през октомври 2019, но реално бъде платено февруари 2020г, ще се впише в данъчната декларация за доходи през 2021г, а не в декларацията през 2020г?
1
2
|
нерегистриран
10 декември 2019, 13:03
2
0
Нещо, което не сте получили, няма как да декларирате като доход.
питащ
|
нерегистриран
10 декември 2019, 10:55
0
0
Здравейте,
работодателят ми дължи обезщетение за неспазено предизвестие -по чл. 220 КТ(за неспазено предизвестие), което и досега не е платено. Нямам никакъв документ от него,че ми се дължи предизвестие, или ,че ще го плати, но устно обеща да го плати доброволно догодина-в първите месеци на 2020 г-съответно аз ще изчакам някоко месеца,без да го давам под съд.
Въпросът ми е това обезщетение подлежи ли на декларира в данъчната декларация за доходите през 2019-като ми е дължимо(но неизплатено, и не се знае, дали изобщо ще бъде платено), но не е изплатено, или ще трябва да се декларира пред данъчните през 2021г-ако бъде изплатено през 2020г. (ако изобщо бъде изплатено).

Подлежи ли на деклариране обезщетението, ако никога не бъде изплатено, или пък бъде изплатено след съд-примерно чак през 2021г? В този случай значи ли,че обезщетението ще се декларира едва през 2022г?

Накратко-обезщетенията по КТ кога се декларират пред данъчните-когато са дължими, или когато , и ако изобщо бъдат изплатени?
ТВОЯТ КОМЕНТАР
Име (коментирате, като нерегистриран)
Коментар
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4
Снимка 5
Снимка 6
Въведете буквите и цифрите от кода в дясно